چگونه یقه‌ای متناسب با فرم صورت‌تان انتخاب کنید؟

توسط

یقه‌ی پیراهن شما همانند قاب عکس صورت‌تان عمل می‌کند. هنگامی که افراد با شما صحبت می‌کنند، صورت شما مرکز توجه آن‌ها است. برای برقراری بهترین ارتباط مستقیم باید به جزئیات این امر توجه لازم را داشته باشید. بنابراین شما نیازمند این موضوع هستید که یقه‌ای برای پیراهن خود انتخاب کنید که با صورت شما بیشترین تقارن و تناسب را داشته باشد.

بسیاری از مردان از پیراهن‌هایی با یقه کلاسیک و یا یقه دگمه‌دار استفاده می‌کنند. اما گاهی ممکن است که این فرم یقه‌ها بهترین انتخاب برای شما نباشند.

گام اول این است که فرم صورت خودتان را به کمک آینه بررسی کنید:

  • آیا صورت شما بیش از حد پهن است؟
  • آیا صورت شما زاویه دار و استخوانی شکل است؟
  • آیا صورت شما فرم بیضی دارد؟
  • آیا صورت شما دایره‌ای شکل و یا مربع شکل است؟

اساساً بهتر است شما یک مجموعه‌ی هماهنگ را در کنار هم خلق کنید تا بتوانید بهترین تناسب را نمایش دهید و این تنها به دانستن قانون نسبت‌ها بازمی‌گردد.

در ذیل راهنمایی‌های ساده‌ای برای انتخاب یقه‌ای متناسب با فرم صورت شما آمده است.

انواع فرم صورت و یقه‌های متناسب با آن

صورت‌های گرد و دایره‌ای شکل

معمولاً افرادی که صورت گردی دارند، دارای چانه‌هایی پر و گردن‌هایی کوتاه هستند؛ زمانی که می‌خواهید پیراهنی خریداری کنید، پیشنهاد می‌کنیم که گردی صورت خود را بپوشانید. شما به مدل یقه‌ای نیاز دارید تا کاری کنید که فرم صورت شما لاغرتر به نظر برسد.

پیراهن‌هایی با یقه کلاسیک بهترین انتخاب برای شما هستند. همچنین یقه‌های دگمه‌دار و دگمه مخفی نیز می‌توانند انتخاب مناسبی باشند.

اما از پوشیدن پیراهن‌هایی با یقه پهن شدیداً خودداری کنید. زیرا که صورت شما را پهن نشان می‌دهند. یقه‌های فرانسوی و نیمه فرانسوی در گروه یقه‌های پهن قرار می‌گیرند.

صورت‌های زاویه‌دار و الماسی شکل
پیشنهاد ما به افرادی که پیشانی عریض و پهنی دارند و یا دارای صورتی کشیده هستند، انتخاب یقه‌های پهن است. هرچه قدر که فرم صورت شما کشیده‌تر باشد، بهتر است یقه پیراهن‌تان پهن‌تر باشد. با این انتخاب صورت شما پهن‌تر به نظر می‌رسد. یقه‌های فرانسوی و نیمه فرانسوی انتخاب‌های مناسبی برای شما هستند.

از پوشیدن پیراهن‌هایی با یقه دگمه‌دار و دگمه مخفی خودداری کنید. زیرا این پیراهن‌ها، فک شما را ضعیف‌تر نشان می‌دهند.

صورت‌های بیضی شکل

اگر شما جز این دسته از افراد هستید، در گروه افراد خوش شانس محسوب می‌شوید. زیرا که شما هر پیراهنی و با هر مدل یقه‌ای می‌توانید بپوشید. به دلیل وجود تقارن طبیعی که صورت شما دارد، می‌توانید یقه‌های مختلفی را امتحان کنید تا مدل مورد علاقه خودتان را بیابید. همین تقارن به شما این انعطاف را می‌دهد تا بتوانید هر مدل یقه‌ای را در مناسبت‌های مختلف بپوشید و هیچ گونه محدودیتی برای شما وجود نداشته باشد. همگی مدل‌های ذیل انتخاب‌های مناسبی برای شما هستند.

منبع : هاکوپیان

ممکن است بپسندید

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.